Монтана 2003 взе шеста победа в Бургас

21-01-2017 20:00

Шампионът при жените Монтана 2003 записа шестата си победа в държавното първенство. Като гост в Бургас на Нефтохимик 2010 отборът победи с резултат 81-57. Монтанки започнаха мача много силно и поддържаха преднина през цялото време, за да си тръгнат с успеха. Монтана 2003 завършва второто завъртане в шампионата наравно с Хасково 2012 с по 6 победи и 2 загуби, а Нефтохимик 2010 е четвърти с 3-5. В следващия кръг другата седмица Монтана 2003 гостува на Хасково 2012 в супердерби, а Нефтохимик 2010 посреща Септември 97.

Гостите започнаха мача със серия от 17-7 и продължиха да увеличават разликата до края на първия период, за да я направят цели 19 точки. До почивката те си позволиха да намалят темпото и да запазят комфортна преднина, която скочи още повече след подновяването на играта и не падна под 20 точки до края.

Цветомира Шаренкапова отбеляза 21 точки (4 тройки) и хвана 8 борби за победителките, 12 и 5 борби регистрира Лиза Бърджис, а 11 точки и 5 борби добави Шарел Алън.

За Нефтохимик Тина Требец завърши с 24 точки и 8 борби, а Ашли Прим наниза 12.