Академик София и Рилецо – 2 започнаха ударно баражите

19-01-2017 18:49

Два от отборите в западния регион на мъжката А група започнаха с убедителни победи баражите за влизане в първата шестица. Припомняме, че те се играят на разменено гостуване днес и в неделя на 22 януари като този с по-добър общ резултат от двете срещи ще продължи напред. Домакини днес бяха отборите с по-предно класиране.

В първия мач за днес четвъртият Академик София разби третия Черно море Тича – 2 с 89-55, след като водеше значително през целия мач. Академик поведе със 17 точки още в първия период и запази преднина около 20 и на почивката. Варненци не успяха да спрат съперника и през второто полувреме като в последната позволиха разликата да нарасна още повече до крайния сигнал. Интересен факт е, че варненци, които са с по-малки на възраст момчета от съперника, имаха едва една вкарана тройка от общо 13 опита, докато домакините вкараха цели 13.

Крис Минков бе най-резултатен за победата с 26 точки, а дабъл-дабъл от 21 точки и 12 борби направи капитанът Николай Грозев. Красимир Димитров се включи с 13 точки. За тима на Денислав Коцев най-силен бе капитанът и негов син Мартин Коцев с 16 точки и 7 борби. Мартин Стефанов имаше 12 точки и 8 борби, а с 11 точки и 8 борби се включи Кристиян Кръстев.

В друг двубой от 16:30 часа петия от Запад Рилски спортист – 2 записа убедителен успех и изненада втория в източния регион Шумен. Тимът на Даниел Клечков победи с 99-70 и е със сериозен аванс преди втория двубой в неделя.

Шумен започна по-силно мача със серия 7-0 и бързо си осигури двуцифрена преднина. Рилецо обаче затегна здраво защитата и след оспорвана втора четвърт на почивката обърна нещата в своя полза. Самоковци изиграха още по-силна трета четвърт и вдигнаха сериозно преднината си, която удържаха до края на мача.

Николай Стоянов беше най-резултатен за победата с 23 точки и 11 борби, а 20 добави Мирослав Васов. Цветомир Акимов се включи със 17 точки, а по 16 отбелязаха Денислав Вутев и Адриян Секулов, който имаше и 8 асистенции. За шуменци страхотен мач направи юношата на Ямбол Андрей Иванов с цели 19 борби и 18 точки,а 17 реализира Димитър Янчев. Антонио Станков добави 15.