Берое превзе дома на шампиона

15-01-2017 19:44

Берое Стара Загора постигна нова много важна победа в женското ни първенство. След успеха над Хасково у дома преди дни, сега заралийки наказаха и шампиона Монтана 2003 с 69-64 като гост. Двата отбора изиграха хубав и интересен двубой, който вървеше кош за кош през почти цялото време. В крайна сметка обаче решителни се оказаха първите минути на последната четвърт, в която заралийки направиха добра серия, от която домакините не можаха да се върнат. Така монтанки отново се изравниха с Хасково в графата загуби, като и двата тима имат по две до момента. Берое пък вече е с баланс 4-3 и остана близко до лидерите. В следващия кръг, с който ще приключи и първата половина на шампионата Монтана ще гостува на Нефтохимик 2010, докато заралийки ще приемат последния Септември 97.

През цялото първо полувреме играта бе равностойна без никой да успее да се откъсне. Малко след началото Монтана дръпна с 5 точки, но Берое веднага отговори със серия и поведе. До почивката двата тима си разменяха точки и кошове, а Дани Петева вкара в последната секунда за 1 аванс за Монтана.

Първият кош след паузата бе за заралийки, след което Монтана отговори с 8-0 за аванс от 7 точки, най-големият в мача. След това тимът поддържаше аванс, но само в една атака Рийд наниза 5 точки след три вкарани наказателни и кош, тъй като имаше и техническо след фаул срещу нея. Малко по-късно домакините върнаха точките и така след 30 минути резултатът бе равен.

Берое започна отлично последната четвърт и в първите й четири минути отбеляза 8 безответни точки. Домакините съумяха да се доближат на само 3, след което пропуснаха няколко шанса да свалят още. След поредния такъв беройки отбелязаха два коша поред на бърза атака, с което решиха мача при оставащи 91 секунди.

Сериозно впечатление в статистиката прави броят овладени топки в нападение на Берое - цели 20 (общо борбите са 49-34 в полза на отбора). След борба в нападение старозагорки имат 19 вкарани точки.

Силен мач срещу бившия си отбор направи Моник Рийд, която завърши с 24 точки и 15 борби. Добре се включи и Тайша Пай с 19 точки, 8 борби и 7 асистенции, а пък Милена Томова се отчете с 12 точки. Много добре игра и Габриела Николова, която се отчете с 8 точки, 4 борби и 6 асистенции, но и с много добри изяви в защита.

За домакините над всички бе Шарел Алън с нейните 19 точки и 6 борби. Радостина Димитрова добави 11 точки, а Христина Иванова имаше 10.