Балкан с първа победа във Варна от четири години насам

13-01-2017 19:54

Балкан спечели седма победа в първенството на НБЛ и първа във Варна от четири години насам. В двубой от 14-кръг на тимът на Небойша Видич победи Черно море Тича със 76-58 , след като контролираше играта почти през цялото време.

Интересен факт е, че последната победа на ботевградчани в зала "Христо Борисов" във Варна бе на 1 май 2013 година, когато тимът, на който лидер  тогава бе Йордан Бозов, победи в четвъртфиналите с 91-86. Така Балкан заема четвърто място в класирането с актив 7- 5, а варненци са 4-9. В следващия кръг на 21 януари Балкан приема у дома Левски 2014, а тимът на Спас Натов, който претърпя трета поредна загуба, ще почива.

Черно море започна по-добре двубоя и контролираше играта през първия период.  Гостите от Ботевград направиха силна серия от 11-0 във втория период, за да дръпнат на почивката с 13 точки. Ботевградчани запазиха двуцифрен аванс и след почивката, а след силно начало на последния период Балкан затвърди убедителната си победа.

Станимир Маринов бе най-резултатен за успеха с 18 точки, 7 борби и 5 асистенции, а с 15 точки и 8 борби се включи Михайло Секулович. Ивко Ивков реализира 13.

За Черно море най-резултатни с по 13 точки бяха Веселин Георгиев и Мърджан Мъркович.