Монтана 2003 се разходи до София за лесна победа

11-01-2017 13:54

Шампионът на България при жените Монтана 2003 записа лесна победа в осмия кръг от държавното първенство. Като гост в зала „Румен Пейчев” в София отборът победи Септември 97 с резултат 95-42. Така монтанки се изравниха с Хасково 2012 с по 5 победи и загуба на върха във временното класиране, а столичанки продължават да са последни със 7 поражения и без победа. В следващия кръг баскетболистките на Стефан Михайлов посрещат Берое Стара Загора в дерби, а Септември 97 почива.

Още от първата част Монтана 2003 доминираше на терена и бързо натрупа преднина от 20 точки. До почивката тя скочи над 30, а след третата четвърт – и над 40 точки и до края остана мачът просто да се доиграе.

Пет баскетболистки на победителките завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатна с 25 точки беше Димана Макариева, която хвана и 6 борби. 13 точки добави Дебора Филипова, а 12 и 7 борби – Христина Иванова.

За Септември Ивона Илиева записа 15 точки и 5 борби, а с 8 точки се отчете Камелия Андонова.