Обновен Нефтохимик 2010 извоюва победа срещу Берое

Силен мач за Теодора Динева (сн. lap.bg)
08-01-2017 20:15

Нефтохимик 2010 записа първа победа за сезона срещу отбор, различен от последния в класирането на ДП-жени Септември 97. Като домакини в Бургас в мач от седмия кръг баскетболистките на Иван Лепичев, който пое отбора след предишния мач, победиха Берое Стара Загора с резултат 80-75 след страхотна последна част. За тима дебютираха и нови баскетболистки, а до момента той има по 3 победи и загуби. Берое е с актив 2-3 до момента. В следващия кръг бургазлийки нямат мач, а старозагорки посрещат Хасково 2012 в нов труден мач.

През първите минути гостите поведоха с малка разлика, но в средата на откриващата част Нефтохимик 2010 изравни и на свой ред взе водачеството и остана напред с крехка преднина. След 10 минути резултатът беше 29-26 в полза на домакините. До почивката няколко пъти водачеството беше сменено и резултатът – изравняван, за да се стигне до логичното 42-42 след едно полувреме.

След почивката гостите записаха много силна серия от 17-2 и се откъснаха напред, а след 30 минути имаха двуцифрен аванс при 65-55. Серия от 10-0 за домакините до средата на последната десетка заличи разликата и всичко започна отначало при 67-67. Смени на водачеството доведоха до 74-73 в полза на Нефтохимик минута преди края. Домакините вкараха 4 поредни точки и запазиха водачеството до края. В една от последните атаки Моник Рийд беше фаулирана и вкара кош, а след като Зорница Найденова от Нефтохимик и Мария Желязкова от Берое имаха претенции дали нарушението е преди или след началото на движението за стрелба, и двете получиха технически нарушения. Това обаче не повлия на изхода от мача.

За победителките Мария Цанкова записа 19 точки и 5 борби, 15 точки плюс по 5 борби и асистенции добави Теодора Динева, а с 13 точки и 7 борби се включи Габриела Костова. В мача играха и новопривлечените Тина Требец – 8 точки и 4 борби и Анета Митева – 7 точки.

За Берое Стара Загора Келиндра Закъри записа 28 точки и 6 борби, 17 вкара Моник Рийд, а 14 – Ралица Нанева.