Хасково 2012 вкара 142 за пет поред

08-01-2017 19:37

Хасково 2012 записа петата си поредна победа в държавното първенство за жени. Като домакин отборът надви Септември 97 без никакви затруднения с резултат 142-58 в мач от седмия кръг на редовния сезон. Хасковлийки продължават да са на върха в класирането с 5 победи и загуба, а столичният отбор, съставен от девойки, е последен с 0-6. В следващия кръг Хасково 2012 гостува на Берое Стара Загора в дерби, а Септември посреща Монтана 2003.

През първите пет минути младите състезателки на Септември успяха да бъдат равностойни на съперника си, но в края на първата част разликата стана двуцифрена. Домакините спечелиха втората с 39-19, което ги изстреля далеч напред. През третата част ситуацията за Септември стана още по-тежка, след като Хасково я спечели с 38-2, за да направи резултата 109-42. Хасково спечели убедително и последната десетка, за да вкара цели 142 точки в мача.

Пет баскетболистки на победителките завършиха с двуцифрен актив, като 37 точки наниза Челси Лий, която хвана и 15 борби. 31 точки плюс 11 асистенции и 8 борби записа Радостина Димитрова, а 22 вкара Петя Бояджиева.

За Септември Ивона Илиева вкара 19 точки и подаде 9 асистенции, а 16 отбеляза Камелия Андонова.