Нов американец дебютира ударно за Рилски спортист

208-сантиметровият Ди Джей Шелтън наниза 33 точки на Ямбол в първия си мач с екипа на самоковци (сн. lap.bg)
08-01-2017 19:02

Рилски спортист започна годината с победа и двама нови играчи. Тимът на Людмил Хаджисотиров победи като домакин Ямбол със 102-90 и записа втори пореден успех. Единият от новите американци в самоковския тим Ди Джей Шелтън се представи много силно в първия си двубой с дабъл-дабъл от 33 точки и 12 борби като и той бе основна разлика в мача. Това бе общо шеста победа за самоковци, които имат и шест поражения. Ямболии са с актив 3-8. В следващия кръг на 13-и януари Рилецо гостува на Спартак Плевен, а ден по-късно ямболии приемат у дома Лукойл Академик.

Рилецо започна мача със серия 8-2, но гостите от Ямбол подобриха игра и намалиха бързо пасива си до 2 точки. Постепенно самоковци започнаха да покачват още преднина, но ямболии се държаха близо и след първия период изоставаха с 4 точки. Интересен факт е, че двата отбора успяха да вкарат  цели 62 точки за 10 минути игра. Ямбол свали за първи път до 1 точка пасив във втория период, но домакините отговориха със серия 10-0 и поведоха с двуцифрена преднина на почивката.

След почивката Рилецо задържа контрола на терена, но тимът на Петър Петров подобри значително игра в края на третия период и свали стопи пасив до 2 точки при 68-70. Постепенно обаче тимът на Людмил Хаджисотиров отново поведе с двуцифрен аванс. Ямбол се бореше до последно и успя да свали под 10 точки в последните две минути на мача, но до края домакините удържаха успеха.

Самоковци доминираха сериозно под коша като овладяха цели 18 борби повече – 39 срещу 21, направиха 9 асистенции повече и имаха по-добър процент на стрелба от средно разстояние - 26/39 (66%) срещу  18/31 (58%) на съперника.

Другият нов американец в самоковци Тони Удс започна с 11 точки и 4 борби за 16 минути в игра, но наставникът на Рилецо заяви, че все още не е напълно готов, тъй като е с изкълчен глезен. Еван Броинсма отбеляза 19 точки, 14 имаше Йордан Бозов, а с 10 се включи Николай Стоянов.

За Ямбол най-полезен с дабъл-дабъл от 25 точки и 10 асистенции се включи Венцислав Петков, а 16 точки и 8 борби имаше Николай Върабнов. По 10 точки реализираха капитанът Станислав Говедаров и Цветослав Острев.