Рилецо пое глътка въздух за край на годината

29-12-2016 18:47 | Иван Вълчанов

Рилски спортист прекъсна серията си от пет поредни загуби в НБЛ, след като победи Левски 2014 със 78-61 като гост в зала „Триадица” в София. Самоковци натрупаха преднина в края на първото полувреме, а през второто останаха далеч напред в резултата. До момента те имат 5 победи и 6 загуби и са в средата на класирането, а „сините” продължават да са последни с актив 2-9, като днешната загуба беше трета поредна за тях. В следващия кръг на 7-ми януари 2017 година Рилецо посреща Ямбол, а Левски 2014 гостува на Лукойл Академик.

След серия от 17-0 в първите минути Рилски спортист натрупа сериозна разлика, но до края на първия период домакините успяха да стопят дефицита си под 10 точки за 17-25. До средата на втората десетка резултатът беше изравнен, но Рилецо завърши полувремето със серия от 15-2, с която си върна комфортния аванс.

Скоро след подновяването на играта разликата мина 20 точки, а гостите контролираха мача и след нова силна част водеха с 69-48. На моменти преди края Левски 2014 се приближи на 13 точки, но Рилски остана напред и спокойно доигра мача.

Йордан Бозов записа 21 точки, 6 асистенции и 5 борби за победителите, Еван Бруинсма се включи отлично със 17 точки и 20 борби, а 16 точки (4 тройки) наниза Дарин Иванов.

За Левски 2014 Павел Иванов отбеляза 20 точки, а Ангел Пейчинов се включи с 19.