Берое се справи с Левски 2014 за седма победа

22-12-2016 20:39

Берое записа безпроблемна седма победа в НБЛ. Като домакин отборът надви Левски 2014 със 104-75, след като се откъсна далеч напред още в началото и контролира целия мач. До момента старозагорци са с актив от 7 победи и 3 загуби, като 7 победи има и единствено лидерът Лукойл Академик, чийто мач от кръга е утре. „Сините” пък са в дъното на класирането с актив 2-8. В следващия кръг Берое гостува на Ямбол, а Левски 2014 посреща Рилски спортист.

Домакините започнаха мача с отлично нападение и след като вкара цели 35 точки през първата част натрупаха разлика от 20. През втората десетка Берое свали темпото и Левски 2014 успя да я спечели, стопявайки малка част от изоставането си за 39-54. През третия период разликата отново стана над 20 точки, а Берое вървеше към убедителна победа. В края активът на домакините стана трицифрен, разликата се доближи до 30 точки, а мачът приключи очаквано.

Всички десетима баскетболисти в състава на Берое влязоха в игра и се разписаха, като най-резултатен с 25 точки беше Шейн Гибсън, 16 добави Омари Гудул, а 15 и 7 борби – Арън Джоунс.

За Левски 2014 Павел Иванов вкара 24 точки, 13 плюс 9 асистенции добави Евгени Хаджирусев, а с по 12 точки се отчетоха Кирил Райков и Ангел Пейчинов.