Спартак Плевен порази Ямбол със 17 тройки

22-12-2016 19:46

Спартак Плевен спечели втора поредна победа и общо пета за сезона в НБЛ. Тимът на Александър Дяковски надигра убедително като домакин Ямбол с 92-66,след като водеше значително през целия мач и нанесе четвърта поредна загуба на своя съперник. Плевенчани вкара цели 17 тройки и продължават да бъдат най-добрият отбор в лигата по този показател (общо 102 за 11 кръга). Така плевенчани вече имат баланс 5-5 и изпревариха Рилецо в класирането, който загуби от Черно море, а съперникът им е предпоследен с актив 3-6. В следващия последен кръг за годината Спартак почива, а тимът на Петър Петров посреща у дома Берое.

Спартак започна мача с 31-11 в първата част и след 6 тройки и поведе убедително в мача. Плевенчани задържаха аванс над 15 и във втората и на почивката водеха със 17. Домакините продължиха да контролират изцяло играта и през второто полувреме, а Ямбол не успя да отговори на добрата стрелба на съперника и позволи разликата да скочи почти до 30, с което загуби двубоя. Освен 12 тройки повече от съперника плевенчани доминираха сериозно и под коша, където овладяха 14 борби повече – 45 срещу 31 и направиха 14 асистенции повече – 28 срещу 14 за Ямбол.

Константин Коев и Димитър Маринчешки бяха най-резултатен за успеха с по 21 точки като вторият овладя и 13 борби. Капитанът Александър Груев също се включи на ниво с дабъл-дабъл от 13 точки и 11 асистенции, а 12 точки отбеляза Мартин Маринов. Герасим Николов се включи с 11 точки.

За Ямбол над всички с 18 точки и 9 борби бе Николай Върбанов, а 12 добави Венцислав Петков.Стоян Петков имаше 11 точки.