Спартак Плевен се оплака от съдия в НБЛ

10-12-2016 22:12

Спартак Плевен допусна пета загуба в първенството. В двубой от 9-ти кръг тимът на Александър Дяковски загуби от Черно море Тича със 76-78 след драматичен мач във Варна. След срещата Спартак Плевен излезе с официално изявление във фейсбук страницата на клуба,в което изрази възмущението си от съдията Ивайло Ресиловски. Предоставяме Ви пълния текст без редакторска намеса:

"Приятели, в БК Спартак Плевен вярваме, че баскетболът е спорт, който трябва да носи удоволствие на отборите и зрителите. За съжаление от една година, някои мачове с участието на Спартак, независимо от крайния резултат, до голяма степен оставят строго негативни спомени и впечатления във всички нас. Като започнем от 1/4 финалната среща срещу Берое, от турнира за Купата на България, достигаме до истински апогей, при днешното гостуване на Черно Море Тича. Приликата във всеки от мачовете на Спартак, с участието на съдията Ивайло Ресиловски, е гоненето на зрители от залата, абсолютно съзнателно нагнетяване на напрежение в публиката и играчите, неща заради които, този път сме длъжни да не замълчим. В днешния мач, през първото полувреме, на известния с твърдата си и груба игра отбор от Плевен, бяха отсъдени 18(!) нарушения, като 7 от тях бяха отсъдени на Савич и Маринчешки, основните играчи под коша на Спартак. Пет от тези фаулове, разбира се, отсъди г-н Ресиловски. Някои от отсъжданията, предизвикаха присмех и съжаление, дори в публиката на домакините, което е видно и на записа от срещата. През второто полувреме, при подем в играта на Спартак, същият рефер отсъди и абсурден пети фаул на Савич, което помогна много за крайния резултат (76-78 за Черно Море). Поради стеклите се обстоятелства, при първа възможност, Спартак ще отправи молба до съответните органи на НБЛ, г-н Ресиловски да не ръководи повече мачове, с участието на Спартак. Щателно ще опишем фактите, довели до това крайно решение. При положение, че не се вземат съответните мерки, Спартак може да не вземе участие в мачове, реферирани от Ресиловски. "

Тагове: НБЛ - мъже, Спартак Плевен