Монтана 2003 срази Нефтохимик 2010 за 4-0

10-12-2016 19:28

Монтана 2003 записа четвъртата си победа в държавното първенство за жени. Шампионът надви категорично Нефтохимик 2010 като домакин с 87-60 в мач от петия кръг. Така баскетболистките на Стефан Михайлов са еднолично на върха във временното класиране с актив 4-0. Бургазлийки пък са само пред Септември 97 с 1-3. В следващия кръг Монтана посреща Хасково 2012 в дерби, а Нефтохимик гостува на Септември.

Още в началото домакините взеха контрол над мача и бързо натрупаха двуцифрена преднина, която задържаха до края на първата част. На почивката разликата беше над 20, а Монтана имаше точно два пъти повече точки от съперника си – 44-22, а след почивката се откъсна и с 30 напред. До края нямаше как да се случи нещо неочаквано и монтанки запазиха голямата разлика.

Цветомира Шаренкапова наниза 22 точки (4/4 от тройката) за победителките, 18 плюс 13 борби добави Лиза Бърджис, а с 13 точки и 5 асистенции се включи Шарел Алън.

За Нефтохимик с по 14 точки и 11 борби завършиха Габриела Костова и Бетапе Земпаре, 13 отбеляза Теодора Динева, а 12 – Анита Браун.