Левски 2014 обърна Ямбол и спря лошата серия

10-12-2016 19:44 | Иван Вълчанов

Левски 2014 победи Ямбол като домакин в зала „Универсиада” с 80-73 в мач от деветия кръг на НБЛ. „Сините” изоставаха в резултата дълго време в мача, но след страхотна последна част обърнаха и прекъснаха серията си от пет поредни загуби. До момента те имат актив 2-6, но продължават да са на последно място във временното класиране. Междувременно ямболии влязоха в лоша серия от три поредни загуби, като техният актив е 3-5. В следващия кръг Левски 2014 посреща Спартак Плевен, а Ямбол няма мач.

Отборите започнаха мача равностойно и след смени на водачеството в първата част Ямбол имаше преднина от 2 точки – 18-16. Гостите останаха напред през по-голямата част от втория период, а до почивката успяха да увеличат разликата до 10 точки. Ямболии запазиха двуцифрена аванс дълго през третата част, но в края й Левски се приближи на 5 точки и си остави шанс за обрат в края. В средата на последната четвърт резултатът беше изравнен, а при по-малко от 4 минути до края таблото показваше 69-69. Тогава домакините направиха серия от 8-0, с която решиха мача и в последните атаки удържа победата.

Капитанът Павел Иванов вкара 29 точки и хвана 9 борби за победителите, 14 плюс 7 добави Кирил Райков, а с 13 и 10 се отчете Станислав Славейков.

За Ямбол Венцислав Петков записа 21 точки (5 тройки), 6 борби и 4 асистенции, 20 плюс 7 борби регистрира Стоян Петков, а с 11 точки завърши Станислав Говедаров.