Данчо Минчев с 9 минути при победа на Фенербахче

08-12-2016 22:02

Йордан Минчев игра за Фенербахче при победата на отбора срещу Цървена Звезда с 87-72 като домакин в 11-ия кръг от редовния сезон на Евролигата. До момента турският гранд е с 8 победи и 2 загуби и е само зад лидера ЦСКА Москва във временното класиране. В следващия кръг Минчев и съотборниците му ще бъдат гости на Панатинайкос. Звезда претърпя трета поредна загуба и е с актив 4-7 до момента, а в следващия кръг посреща Макаби Тел Авив.

Оспорвана първа част, преминала през смени на водачеството, доведе до преднина от 2 точки за Фенербахче след края й, а до почивката отборът успя да се откъсне с 10 напред. Домакините продължиха да контролират играта и след почивката, за да направят разликата цели 18 точки след третия период. Звезда спечели последната част, но разликата остана стабилна до края.

Минчев беше на терена 9 минути и не успя да се разпише, като хвана 2 борби. Епе Юдо записа 15 точки и 9 борби за победата, а 14 вкара Ян Весели.

За Цървена Звезда Марко Симонович реализира 14 точки, а Чарлс Дженкинс – 12.