Впечатляващи Калоян Иванов и Тофаш удариха Фенербахче

05-12-2016 12:31

Страхотен успех в поредния кръг на турското първенство записаха Калоян Иванов и неговият Тофаш. Тимът на българина бе домакин на гранда и шампион Фенербахче и със супер игра спечелиха с 81-72. След този резултат Тофаш заема 13-то място в класирането с баланс 3-6, но надеждите са, че след него нещата ще се подобрят още повече.

Иванов бе титуляр в двубоя и записа 34 минути на терена. За това време българинът игра на добро ниво и завърши с 9 точки, 3 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки.

Тофаш вървеше добре от началото и в края на първата част поведе с 9 точки. След това тимът поддържаше преднината си, която в третата четвърт стана и двуцифрена. Домакините пък така и не позволиха на фенерите да се доближат до тях, с което удържаха разликата и спечелиха супер победа.

Тагове: Калоян Иванов