Черно море счупи каръка и навън за две поред

03-12-2016 19:43

Черно море Тича записа втора поредна и общо втора победа за сезона в НБЛ. Като гости варненци се наложиха над Ямбол с резултат 87-76. След като в миналия кръг те спечелиха първи успех у дома, днес те прекъснаха серията си от четири поредни загуби като гости. До момента баскетболистите на Спас Натов са с актив 2-5, а ямболии – с 3-4. В следващия кръг Черно море посреща Спартак Плевен, а Ямбол гостува на Левски 2014 в мач, който ще бъде излъчен в BGbasket.com и по Sportmedia.tv.

Мачът започна равностойно, но в последните 3 минути на откриващата част варненци успяха да поведат за 19-15. Гостите останаха напред в резултата през цялата втора част, а след силна игра в края и на тази четвърт поведоха с 10 – 45-35. Ямбол изигра отлична трета десетка и малко по малко стопи разликата, за да поведе с 61-60 в нея. След много смени на водачеството се стигна до 76-73 в полза на Ямбол точно 3 минути преди края. Тогава варненци започнаха серия от 14 поредни точки и до края на позволиха нито една в коша си, за да заслужат победата.

Александър Янев беше над всички за победителите с дабъл дабъл от 29 точки и 10 борби. 16 вкара капитанът Станислав Цонков, 14 плюс 5 асистенции – Деян Карамфилов, а с 12 и 8 борби се отчете Мърджан Миркович.

За Ямбол Стоян Петков регистрира 21 точки и 5 борби, 16 плюс 6 асистенции добави Венцислав Петков, а 10 вкара Станислав Говедаров.