Видабаскет излезе начело на запад, Чавдар удари Левски 2014 -2 в реванш

27-11-2016 19:07

Два драматични мача в 6 кръг от западния регион на А група, който даде начало на второто завъртане. Чавдар Троян победи лидера Левски 2014 -2 в реванш у дома, а Видабаскет срази втория отбор на Рилски спортист с кош в последните секунди на мача и оглави класирането. Това бе пета поредна победа за видинчани, коит оглавяват еднолично региона с актив 5-1, а зад него са Чавдар и Левски с равен актив от 4-2. В третия мач от този регион Академик София се справи без проблем с ЦСКА.

Тимът на Лъчезар Диков надигра „сините” с 85-81, след като водеше почти през целия мач. Чавдар започна силно мача и контролираше играта в първия период, където поведе с двуцифрена преднина. Левски подобри игра във втория период и на почивката свали пасив до 5 точки. Чавдар Троян започна второто полувреме със серия 9-2 и отново се откъсна напред в резултата. Тимът на Мануел Марков обаче не се предаваше и започна последния период с 10-2, за да направи за първи път обрат в резултата. Гостите задържаха преднина няколко минути, но домакините отново поведоха. Две поредни тройки на Любомир Лилов и Тодор Колев върнаха отново домакините напред и до края Чавдар удържа успеха.

Любомир Лилов отбеляза 21 точки за победителите, а 15 точки реализира Тодор Колев. Данаил Христов също бе с основен принос като направи дабъл-дабъл с 18 точки и 18 борби, а 12 отбеляза гардът Ценко Наков. За „сините” най-резултатен бе Ангел Пейчинов с 24 точки, а Евгени Хаджирусев също се включи много силно като добави 20 точки и 7 асистенции. Юношеските национали Иван Алипиев (+7 борби) и Владиян Аварамов (+8 борби) отбелязаха съответно по 17 и 11 точки.

Академик София записа лесен трети успех. Тимът на Иван Коцев победи убедително ЦСКА с 83-56, след като водеше без проблем от началото до край. Така Академик постигна баланс 3-3, докато тимът на Йордан Колев остава без успех.

Академик започна силно мача като постепенно покачваше преднината си. ЦСКА изигра много слаба втора четвърт, в която вкара сам 9 точки и на почивката оизоставаше с близо 20. След подновяване на игра домакините запазиха преднина над 20 точки през цялото време и стигнаха лесно до успеха. Капитанът Николай Грозев и Румен Василев бяха най-резултатни за победата с по 19 точки. Цветомир Чернокожев се включи с 14 точки и 8 борби, а 10 отбеляза един от финалистите в конкурса Мистър BGbasket.com 2016 Александър Илиев. За „червените” половината точки на отбора отбеляза Ивайло Тончев – 28 точки, а с 10 точки се включи Георги Кендеров.

Видабаскет спечели пета поредна победа в западния регион на А група и зае първо място. Тимът на Николай Колев надигра трудно втория отбор на Рилски спортист със 73-71. Двубоят бе доста оспорван и се реши с кош на Юлиян Константинов секунди преди края. Това бе втора драматична загуба за самоковци, които по този начин изпуснаха и Левски преди две седмици. До момента те остават предпоследни в класирането с актив 2-4.

Рилски започна мача по-убедително и поддържаше преднина в първия период. Видабаскет отвърна с 8-0 в началото на втората и обърна за кратко. След оспорвани минути на почивката резултатът бе изравнен. Изключително драматично бе и второто полувреме като двата отбора си разменяха водачеството непрекъснато и никой не успяваше да поведе с повече от 5 точки. 12 секунди преди края Адриян Секулов отново изравни за 71-71 Последва таймаут след който Юлиян Цветанов отбеляза, а самоковци пропуснаха шанс да изравнят в последната си атака и победата остана в ръцете на домакините от Видин.

Най-резултатни за Видабаскет с по 14 точки бяха Радослав Колев (+7 борби) и Теодор Николов (+9 борби), а 13 имаше Юлиян Цветанов. За самоковци над всички с 21 точки, но и 10 грешки бе Адриян Секулов. Даниел Христов отбеляза 13, а по 12 точки имаха Цветомир Акимов и Мирослав Васов.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F354329751261668%2Fvideos%2F1423493027678663%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>