Убедителна победа за националките в края на квалификациите

23-11-2016 22:44

Българският национален отбор за жени записа категорична победа в последния си мач от квалификациите за Евробаскет 2017. Тимът ни надви Швейцария като гост с резултат 72-48, побеждавайки този съперник за втори път. Така българките завършват трети в група F на квалификациите с актив от 2 победи и 4 загуби. На първо място в групата е Русия с 6-0, на второ – Гърция с 4-2, а на последно – Швейцария с 0-6.

Националките ни водеха през по-голямата част от първия период, но съперникът успя да обърне резултата в края му за 18-16. В равностойна втора част България си върна водачеството и имаше крехка преднина на почивката – 31-29. Много силна трета част, спечелена с 23-11 след пълен контрол на отбора ни го изстреля напред в резултата за 54-40 след 30 минути. Българките започнаха последната част с 14-4 и направиха разликата над 20 точки, за да доиграят спокойно мача.

Даниела Петева беше най-резултатна за победителките с 19 точки (5/6 от тройката), 18 и 8 асистенции добави Радостина Димитрова, а с 11 точки и 6 борби се отчете Димана Макариева.

За Швейцария 15 точки вкара Алексия Рол, а 11 – Каролин Тюрен.