Вече няма непобеден отбор в женската А група

(сн. Кристин Крумова)
20-11-2016 11:53

В дерби от женската А група девойките на Славия победиха Рилски спортист, нанасяйки първа загуба на самоковки, с резултат 74-51. Така вече няма отбор без загуба в първенството, а двата тима са с актив 4-1, както и Балкан и Черно море Одесос. Славистките, водени от старши-треньора Силвия Пеева, започнаха добре и спечелиха първата част, като останаха напред и до почивката. Страхотна трета част, спечелена с 18 точки разлика, ги изстреля напред в резултата и те доиграха мача спокойно. Антония Филипова записа 17 точки и 7 борби за победителките, 11 плюс 8 добави Елена Димова, 10 точки отбеляза Виктория Иванова. За Рилски спортист Ивана Николова регистрира 20 точки и 12 борби, а 10 вкара Никол Николова, която добави по 7 борби и асистенции.

В друг мач от вчерашния пети кръг НСА записа категорична победа над Тони 7 със 76-44. Мачът се игра в София, а домакините поведоха още в началото и до почивката натрупаха двуцифрена преднина. След силна трета четвърт те се откъснаха далеч напред и си осигуриха победата. Мария Светославова направи дабъл дабъл от 24 точки и 12 борби за успеха на отбора си, а 17 точки и 14 борби добави Петя Серафимова. За Тони 7 Михаела Петрова отбеляза 13 точки, а Моника Недялкова завърши с 10 плюс 10 борби.

С голяма разлика завърши и мачът между втория отбор на Берое Стара Загора и Асеновец 2005. Старозагорки се наложиха като домакини с 94-49, след като спечелиха всички части на мача и го контролираха през цялата му продължителност. За победителките Габриела Николова записа 21 точки, 10 борби и 6 асистенции. На косъм от трипъл дабъл остана Вили Крачолова, която завърши с 16 точки, 16 борби и 9 асистенции, а 16 точки и 7 борби добави Християна Тотева. За Асеновец най-резултатни с по 10 точки бяха Надежда Петрова (6 борби) и Михаела Стефанова (5 борби).

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА НСА - ТОНИ 7 (19)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СЛАВИЯ (19) - РИЛСКИ СПОРТИСТ (19)