Черно море взе драма във Варна, Левски категоричен срещу Монтана

19-11-2016 17:35

Черно море Одесос спечели едно от дербитата на този кръг в женската А група. Варненки приеха непобедения до този момент Балкан и след драматичното 67-66 му нанесоха първа загуба. С този резултат двата тима се изравниха в класирането с по 4 успеха и 1 поражение.

Ботевградчани поведоха с 5 точки по средата на последната четвърто, но след 5-0 домакините изравниха. След това последва размяна на по един кош, като първо Константинова изведе пак гостите напред, но Христова изравни за варненки. Тя бе и фаулирана, но пропусна от наказателната, след което имаше пропуски и за двата тима. При оставащи 35 секунди Виктория Георгиева бе фаулирана и отбеляза един наказателен удар, който се оказа и последната точка в мача. След това и двата тима бъркаха, а в последната атака Константинова не можа да отбележи.

За пореден път най-резултатна за варненки бе Валентина Христова, която наниза 25 точки, а добави и 12 борби. Янина Тодорова се включи с 16 точки, 5 отнети топки и 4 асистенции, а Юлияна Вълчева имаше 11 точки и 10 борби. За гостите от Ботевград добре с 24 точки, 7 отнети топки, 5 борби и 4 асистенции игра Клаудия Пенкова, а Карина Константинова имаше 16 точки и 8 борби, но и 8 грешки.

В друг ранен мач от кръга Левски нямаше проблеми и надделя с 92-71 над втория отбор на Монтана 2003. "Сините" спечелиха първото полувреме с 14 точки разлика, като със здрава защита във втората част дръпнаха. Монтана намали в третата, но в последната домакините пак се разиграха и стигнаха до убедителен успех.

След този резултат Левски е с баланс 2-3, докато Монтана остава без победа от четири срещи.

Най-резултатна за успеха стана Деляна Антонова с 23 точки, а с 22 и 15 борби приключи Анна Раденкова. За гостите силно се представи Кристин Костадинова с 22 точки, а по 14 имаха Валентина Илиева и Михаела Кашанова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧЕРНО МОРЕ ОДЕСОС (19) - БАЛКАН (19)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ (19) - МОНТАНА 2003 (19)