Монтана 2003 разгроми Септември 97

Даниела Петева бе най-полезна за успеха с 21 точки и 8 борби
04-11-2016 15:37

Шампионът на България Монтана 2003 спечели разгромна втора победа в първия мач от 3 кръг на Държавното първенство за жени. Тимът на Стефан Михайлов разгроми Септември 97 със 118-70, след като водеше през целия мач и постепенно покачваше преднината си. Така към момента монтанки оглавяват класирането като нямат поражение, а съперникът им е без успех от три мача.

Двубоят започна оспорвано, но само в първите три минути на мача. След това Монтана започна постепенно да се откъсва напред и наложи тотален контрол на терена. На почивката домакините водеха с близо 30 точки, а след ударно начало на трета част с 20-6 и доста тройки, монтанки вдигнаха преднина над 40. До края без проблем увеличаваха преднината си, за да стигнат до успеха с близо 50 точки разлика.

Монтанки отбелязаха цели 12 тройки от 28 опита, а съперникът само 8.  Домакините доминираше сериозно и под коша, където овладя 22 борби от софийският тим и направиха 20 асистенции повече от тях – 37 срещу 17.

Даниела Петева бе най-полезна за успеха на Монтана с 21 точки и 8 борби, а 19 отбеляза Христина Иванова. Димана Георгиева се включи с 15, по 11 точки имаха Анна Соколан и Виктория Стойчева (+ 8 борби и 8 аситенции), а с по 10 точки се включиха Дебора Филипова и Лиза Бърджис.

За Септември 97 Ивона Илиева отново се включи най-добре с 22 точки и 9 асистенции, а 16 точки и 7 борби имаше Александра Петрова. Кристина Манолова реализира 12, а с 10 се включи Камелия Андонова.