Берое Стара Загора започна убедително и държавното първенство

30-10-2016 18:47

Берое Стара Загора започна с успех Държавното първенство за жени, след като почива в първия кръг. Тимът на Тодор Цветанов надигра убедително като домакин Нефтохимик 2010 с 81-56 и нанесе първо поражение на съперника. Това пък бе и общо четвърта победа за заралийки,които имат и три успеха в Адриатическата лига за жени. Тази седмица  в сряда (2 ноември) Берое приема сръбския ЖКК Кралево в двубой от 5-и кръг. По-късно в неделя в мач от ДП старозагорки гостуват на Хасково 2012, докато бургазлийки почиват.

Срещата започна оспорвано,но постепенно домакините от Берое започнаха да се откъсват напред.  Нефтохимик започна пагубно втория период като не можеше да отбележи в първите 6 минути, а съперникът направи серия 19-1 и вдигна много сериозно аванс. До края на полувремето бургазлийки леко подобриха игра в нападение, но на почивката изоставаха с 25. Воден от Анита Браун Нефтохимик успя да спечели само третия период, но разликата бе твърде голяма и до края домакините затвърдиха убедителния си успех.

Берое превъзхождаше съперника във всеки показател и доминираше сериозно под коша като овладя 22 борби повече – 52 срещу 30 за гостите от Бургас и направи 15 асистенции повече – 22 срещу 7. И двата отбора обаче стреляха слабо от тройката, където заралийки бяха 5/20 (25%), а противникът 2/11 (18%).

Моник Рийд бе в основата за успеха и много близо до трипъл-дабъл с 26 точки, 13 борби и 9 асистенции. Мария Желязкова вкара 17, а с 13 борби и 10 точки се включи Келиндра Закъри.

За тима на Емил Йонов, в който играха 8 състезателки, най-полезна с 18 точки и 7 борби бе Кристейша Уолтър . По 12 точки и 7 борби добавиха Анита Браун и Габриела Костова, а 11 точки отбеляза Теодора Динева.