Хасково 2012 взе първата си победа с рекорден резултат

30-10-2016 17:40

Хасково 2012 не срещна никакъв проблем в последния кръг от Държавното първенство при жените, за да запише първия си успех. Тимът на Елена Станкова разгроми девойките на Септември 97 с рекордните 121-61 . Така до момента хасковлийки са с победа и загуба, а за съперника им това бе второ поражение. В следващия кръг на 6 ноември хасковлийки посрещат Берое Стара Загора, а тимът на Юлия Стоянова гостува на Монтана 2003 два дни по-рано на 4-и.

Хасково започна ударно мача като още в първата част вкара цели 44 точки, почти колкото имаше Септември за цял мач, за да си осигури аванс от 30 след 10 минути игра. Домакините изиграха по-добра втора част, а Хасково намали темпото, но все пак вече имаше преднина от 35 точки на почивката. След подновяване гостите отново се вдигнаха на щурм, за да завършат частта с над 100 точки и аванс от близо 60. До края мачът просто се доиграваше, тъй като разликата в класите е голяма и Септември, който е съставен само от девойки нямаше как да спре съперника.

Осем състезателки взеха участие в игра за Хасково 2012 като и петте титулярки имаха над 20 точки. Най-полезна с 27 точки и 12 борби бе капитанката Радостина Димитрова, а 26 точки и 10 асистенции имаше Виолина Кочева. Деляна Кочева се включи с 23 точки и 7 асистенции, а Челси Лий добави 22 точки и 10 борби. Ана Почек добави 20 точки и 10 борби за успеха.

Ивона Илиева бе най-резултатна за Септември 97 с 20 точки, но и цели 10 грешки от общо 24 на отбора. По 11 точки отбелязаха Камелия Андонова и Александра Петрова.