Дуен Уейд дебютира за Чикаго с 22 точки (видео)

28-10-2016 09:02

Дуейн Уейд дебютира отлично за родния Чикаго, който стартира сезона в „Юнайтед Център’ с доста нови играчи. В първия си мач Булс надигра трудно Бостън със 105-99, а звездата на отбора допринесе с 22 точки и още 6 борби и 5 асистенции.

Джими Бътлър се включи с 24 точки и 7 борби. Тай Гибсън записа дабъл-дабъл с 18 точки и 10 борби. Никола Миротич се включи с 15 точки от пейката и 9 борби. Булс бяха 11/25 от тройката,но овладяха 19 борби повече от Келтите. Ражон Рондо дебютира официално с 9 асистенции и 4 точки.

Айзея Томас направи силен мач с 26 точки,но и това не бе достатъчно. Ейвъри Брадли отбеляза 16, а 14 точки и 6 борби имаше Джо Краудър, Ал Хорфърд остана с 11.

Както се очакваше бившият номер 1 на Маями бе в основата за успеха с важна тройка в края и добро включване в защита,което спря стрелба на Джералд Грийн.  Булс започна светкавично мача с аванс от 15 точки в първия период, но гостите отвърнаха със серия 9-0 във втория период и се доближиха сериозно. Уейд и Бътлър не позволиха разликата да падне под 2 точки и на почивката водеха с 8. Бостън не се предаваше и започна третия период с 14-3, за да обърне за кратко при 64-63. Все пак след третата Булс отново водеше с 14 точки, но Бостън свали пасив до 4 в началото на последната част, когато дойде моментът на новото попълнение Майкъл Картър-Уилямс. Той вкара  тройка след пас на Миротич и направи резултата 93-81 7 минути преди края. Бостън отново се върна след серия 16-4 и свали до 2 пасив при 97-99. В този момент бе фаулиран Бътлър, който покачи аванса и „биковете” удържаха успеха до край.

Тагове: Чикаго, Бостън