15 тройки на Галатасарай не спряха Макаби

euroleague.net
27-10-2016 10:59

Макаби Тел Авив и новият му треньор Рами Хадар записаха първи успех за сезона в Евролига. Това стана след като надиграха Галатасарай с 98-92. Турският тим направи клубен рекорд като наниза цели 15 тройки в мач, но това не бе достатъчно за успех и те продължават с актив 0-3. Макаби напредна до 1-2 с много добра игра в нападение.  В следващия кръг Макаби гостува на Жалгирис, а Галатасарай ще срещне своя непобеден градски съперник Фенербахче.

Пет състезатели на израелският тим завършиха с двуцифрен актив. Над всички с 23 точки бе Сони Уиймс, Девин Смит вкара две важни тройки в четвъртата част и завърши с общо 17. Колтън Айвърсън също добави 17. Андрю Гаудлок отбеляза 12, Майк Цирбес се включи с 10.

За Галатасарай най-силно се представи Джъстин Дентмън с 22 точки, Владимир Мицов наниза 18 5/7 от тройката и 6 борби. Синан Гюлер реализира 15, а Дион Томпсън добави 10 точки за 11 минути в игра.

Двубоят започна оспорвано,но Галатасарай поддържаше лека преднина и след няколко тройки на Гюлер и Мицов гостите излязоха с 6 аванс след първия период. Макаби изравни в средата на втората,но Гюлер и Дентмън дадоха аванс от 7 на своя тим. Все пак до почивката израелците обърнаха отново. Галатасарай запази преднина и след третата. Смит върна Макаби в мача в последната част. Домакините затегнаха защитатa и удържаха съперника без кош близо 3 минути, за да стигнат до крайния успех.