Две поред за Фени в Балканската лига

27-10-2016 11:57

Фени Индустри постигна втора поредна победа в група В на SIGAL-UNIQA Балканска лига. Македонците приеха косовския Трепча и със здрава защита стигнаха до успех със 72-54. Така Фени вече е с баланс 2-1 и оглави групата, докато съперникът е с 1-2.

Домакините водеха от самото начало, като позволиха на съперника да излезе напред само веднъж във втората част. И все пак на почивката авансът на Фени бе 7 точки, а малко след началото на второто полувреме той стигна 15 след серия от 10-0. До края домакините поддържаха добрата си преднина и нямаха проблеми.

Кирил Николовски направи дабъл-дабъл за успеха с 22 точки и 12 борби, а Георги Шарабидзе се отчете с 18 и 9.

За гостите Фредерик Стъц приключи с 16 точки, а дабъл-дабъл от 15 и 11 борби имаше Мише Диминич.