ПАО с инфарктна победа при дебюта на Шави Паскуал (видео)

(сн. euroleague.net)
27-10-2016 10:20

Панатинайкос записа инфарктна победа като гост на Брозе Бамберг с 84-83 в третия кръг на Евролигата. Така новият старши-треньор на гръцкия отбор и бивш на Барселона – Шави Паскуал дебютира с успех в първия си мач. До момента ПАО е с 2 победи и загуба, а Брозе – с 1-2. В следващия кръг Панатинайкос посреща Цървена Звезда, а Брозе гостува на Барселона на Александър Везенков.

Целият мач вървеше доста равностойно, но в средата на последната част Брозе се откъсна напред и при три минути до края имаше 10 точки преднина. ПАО обаче започна страхотна серия от 11-0, която завърши с кош при оставащи три секунди за точка преднина. Домакините имаха шанс за победа с последната стрелба в мача, но тя не влезе и гърците измъкнаха мача.

Кей Си Ривърс отбеляза 18 точки за победителите, а 16 добави Джеймс Фелдайн. На косъм от трипъл дабъл остана Ник Калатес, който завърши с 13 точки, 11 борби и 9 асистенции.

За Брозе Николо Мели вкара 17 точки, а с 13 и 6 асистенции се включи Никос Зисис.