Лилард достави 39 за победа над Юта (видео)

(TheOregonian.com)
26-10-2016 09:42

Деймиън Лилард даде ранна заявка, че ще е един от кандидатите за званието Най-полезен играч на сезона в НБА. В първия мач на неговия Портланд той наниза 39 точки, добави 9 борби и 6 асистенции, а Блейзърс наказаха Юта със 113-104 у дома.

Пионерите изоставаха с 8 точки в един момент от последната четвърт, но с бърза серия изравниха. С важна тройка на Си Джей МакКълъм Портланд успя и да поведе, а след това Лилард вкара два наказателни и тройка за +7, което реши и мача.

Домакините имаха аванс от 8 точки на почивката, но в третата част Джо Джонсън вкара 15 и Юта изведнъж излезе напред. В края обаче домакините заиграха в защита, спряха ветерана и стигнаха до успеха.

МакКълъм завърши с 25 точки за Блейзърс, а Алън Краб се включи с 18.

За гостите Джонсън имаше 28 точки при 12 успешни от 16 опита за стрелба, а Родни Худ също игра на ниво и добави 26 точки.

Тагове: Портланд, Юта, Деймиън Лилард