ИУ Варна започна с разгромна победа

23-10-2016 15:02

Двукратният носител на Купата и шампион на А група от 2014 и 2015 година Икономически университет - Варна започна надпреварата с убедителна победа. В двубой от първи кръг на Източната група тимът на Петко Делев надигра като гост Черноморец с 97-52, след като водеше значително през целия мач. В следващия кръг ИУ приема у дома другия бургаски тим Делфин, а Черноморец гостува на Дунав 2016.

Варненци започнаха много силно срещата като още в първия период направиха двуцифрен аванс. Бургазлии подобриха играта си във втората четвърт, но на почивката изоставаха с 13. ИУ изигра страхотна трета четвърт, в която вкара 19 точки повече от съперника и покачи сериозно преднината си до 30, която Черномроец не успя да свали до края на мача.

Шест състезатели на ИУ завършиха мача с двуцифрен актив, а над всички с 19 точки и 5 борби бе Николай Георгиев. По 14 имаха капитанът Ивайло Тодоров и Георги Янков, а по 11 реализираха Хакан Сербезов, Антон Диов и Петко Петков, който овладя и 8 борби.

Емил Димов отбеляза 12 точки за Черноморец, а 11 имаше Стоян Милчев.