Монтана 2003 спечели трилър с продължение в Хасково за начало на сезона

22-10-2016 20:18

Монтана 2003 спечели изключително трудно като гост на Хасково 2012 в първия мач за сезона в женското първенство. Отборите се срещнаха в зала „Дружба” в Хасково, а след продължение шампионът спечели повторението на финала от миналата година с резултат 85-80. Мачът премина през много обрати и даде добра заявка за новия сезон при жените. В следващия кръг Монтана 2003 почива, а Хасково 2012 гостува на Септември 97.

Цялата първа част премина доста равностойно, с чести смени на водачеството. След нея гостите имаха малка преднина от 3 точки при 20-17. Монтана 2003 остана напред през целия втори период и успя да увеличи преднината си до цели 12 точки на почивката – 42-30. След почивката авансът на шампионките стигна до цели 17 точки, но домакините успяха да го стопят до 10 в края на третата част – 51-61.

Хасково 2012 започна последната част със серия от 8-2 и се върна в мача, а 6 минути преди края му резултатът беше равен – 64-64. През следващите три минути Монтана отбеляза 4 точки, а 77 секунди преди сирената отново резултатът беше равен – 70-70. Даниела Петева отбеляза за Монтана, а Радостина Димитрова върна два наказателни удара за 72-72 и оставащи 45 секунди. След тайм-аут за Монтана Шарел Алън изведе отбора напред с кош при 20 секунди до сирената, когато Хасково взе прекъсване. Стефка Николова изравни при 8 секунди преди края, а след грешка на Монтана в последното притежание равенството се запази и мачът влезе в продължение.

Още в началото на продължението Монтана поведе и поддържаше преднина от 4-5 точки до края му, за да измъкне трудна победа за начало на първенството. Най-сериозната разлика между отборите беше в борбата под коша – 54-37 в полза на Монтана, както и в точките на резервите – 29-3.

Пет баскетболистки на победителките завършиха с двуцифрен актив. 17 точки отбеляза Шарел Алън (7 асистенции, 5 борби), 16 плюс 6 асистенции добави Даниела Петева, а 14 и 5 борби – Цветомира Шаренкапова.

За Хасково 2012 Ана Почек вкара 28 точки и овладя 11 борби, с 19 и 9 борби се включи Челси Лий, 16 и 9 асистенции регистрира Стефка Николова.