След слабо начало Рилецо удържа Черно море Тича

Келвин Паркър наниза 21 точки за успеха на самоковци (сн. lap.bg)
22-10-2016 20:08

Рилски спортист записа втори пореден успех в НБЛ. Тимът на Людмил Хаджисотиров надигра като домакин Черно море Тича с 84-75 след доста оспорван мач. Самоковци започнаха по-слабо мача, но през втората част се върнаха в двубоя и контролираха почти до края мача. Варненци не се предаваха и стопяваха пасив на няколко пъти до точка, но изпуснаха съперника в края. Така до момента Рилецо са с две победи, а варненци нямат успех. В следващия кръг на 29 октомври самоковци приемат Левски 2014, а Черно море гостува на Лукойл Академик в Правец. Преди това в сряда на 26 октомври носителят на Купа България гостува на Сигал Прищина в мач от турнира за Купата на ФИБА Европа.

Черно море започна срещата със серия 9-0 като домакините не можеха да отбележат в първите 4 минути на срещата. Постепенно самоковци подобриха стрелбата си, но варненци контролираха играта и  след първия период водеха с 10. Тимът на Людмил Хаджисотиров промени зцяло играта си във втория период със серия 17-5 и обърна нещата в своя полза. Все пак до почивкара гостите свалиха до две. Играта се запази оспорвана и през второто полувреме като варненци се държаха близо до съперника. На няколко пъти в последната самоковци повеждаха с 8,9 точки, но варненци се връщаха до точка. Минута преди края Черно море отново свали до две при 75-77, но до края Рилецо удържа успеха.

Рилецо овладя цели 10 борби повече от съперника - 44 срещу 33, но допусна и доста грешки 4 повече от гостите - 16 срещи срещу 12.

Келвин Паркър бе най-резултатен за успеха с 21 точки и 6 асистенции, а 16 точки и 7 борби имаше Йордан Бозов. Златин Георгиев добави 14, 11 точки и 7 борби имаше Николай Стоянов, а 10 наниза Джеръл Симънс.

За варненци най-полезен с 23 точки бе Станислав Цонков, който допусна и 6 грешки, а Александър Янев добави 20 точки и 7 борби. Веселин Георгиев бе другият с двуцифрен актив от 14 точки, от които 4 тройки.