Славия, НСА и Берое Стара Загора с победи за старт на женската А група

Деница Петрова със силен мач за Славия (сн. БФБ)
22-10-2016 18:31

Отборите на Славия, НСА и Берое Стара Загора записаха победи в първия ден от сезона на женската А група. В първите три мача от откриващия кръг на шампионата те победиха съответно Черно море Одесос, Асеновец 2005 и Левски. Останалите два мача от кръга, които ще се играят утре, са Монтана 2003Балкан и Рилски спортистТони 7.

Славия беше домакин на Черно море Одесос в сблъсък на отбори до 19 години в зала „Триадица” и се наложи със 74-64. Домакините бяха по-силни през първата част и натрупаха 10 точки преднина, а варненки изпитваха трудности в нападение. До средата на втория период Черно море направи серия от 10-0 и обърна резултата, а след оспорвани минути до почивката Славия беше с 4 точки напред. Категорично спечелена трета част от столичанки отново им даде комфортна преднина, която се запази дълго през последната десетка и те стигнаха до победата.

Деница Петрова записа 17 точки и добави 7 отнети топки, 6 борби и 5 асистенции за победителките, 13 точки плюс 9 отнети добави Гергана Иванова, а с 11 и 6 борби се отчете Антония Филипова. За Черно море Валентина Христова беше над всички с 35 точки (8/12 от тройката), като хвана и 6 борби, а 16 отбеляза Янина Тодорова.

НСА също беше домакин в София и се наложи над девическия отбор на Асеновец 2005 с резултат 65-42. Само в първата част на мача отборите бяха равностойни, след което домакините спечелиха убедително следващите три и направиха голямата разлика в края. По 16 точки за победителките вкараха Мая Петкова и Мария Светославова (17 борби), а с 12 точки се включи Силвия Колева. За Асеновец Габриела Гецова записа 15 точки и 6 борби.

Третият мач също беше в София, в залата на „Герена”. В него обаче победителки бяха гостите – вторият отбор на Берое Стара Загора, който се наложи над девойките на Левски със 77-67. Гостите започнаха мача с много силно нападение и само след 10 минути имаха 13 точки аванс. Страхотна втора част за Левски обаче го върна в мача и на почивката тимът изоставаше само с 3 точки – 35-38. Доста равностойна трета част остави малка преднина за Берое Стара Загора и въпреки че на моменти през последния период разликата падна до точка, отборът успя да остане напред до финалната сирена.

Габриела Николова отбеляза 28 точки и добави 5 борби и 4 асистенции за победителките, а на косъм от трипъл дабъл беше Вили Крачолова – 23 точки, 10 асистенции и 9 борби. За Левски Деляна Антонова завърши с 26 точки и 6 борби, а 14 добави Деляна Кадиева.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СЛАВИЯ (19) - ЧЕРНО МОРЕ ОДЕСОС (19)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА НСА - АСЕНОВЕЦ 2005 (19)