Трудно, но сладко начало за Спартак

15-10-2016 19:53

Спартак Плевен започва новият сезон, както и миналия - с победа. Тимът бе домакин на Левски 2014 и спечели трудно със 77-72. Двата тима бяха близо през целия мач и се бореха здраво за успеха, но в края домакините удържаха и зарадваха своите фенове с победа над "сините". В следващия кръг Спартак ще гостува на Ямбол, а "сините" приемат Берое.

Домакините водеха в началото, но разликата бе малка и двата тима бяха близо. През втората част нещата се промениха и Левски взе аванс, който дори набъбна до 7 точки. До паузата плевенчани намалиха, а след начало от 8-0 на второто полувреме си върнаха преднината. От този момент нататък Спартак имаше аванс, но той бе минимален и двубоят бе отворен. "Сините" дори свалиха до 2 пасива си, но тогава Марто Маринов наниза важна тройка. Последва размяна на по кош, а след това и грешка на гостите, която предпопредели крайния изход.

Най-резултатен за успеха стана Александър Груев с 18 точки, като той имаше и 6 асистенции. Димитър Маринчешки завърши със 17 точки и 8 борби, а Мартин Маринов имаше добър официален дебют с 16 точки. Като цяло плевенчани нанизаха три тройки повече от съперника, което оказа влияние.

За левскарите най-резултатен бе Павел Иванов с 21 точки, но само 4 от тях бяха през второто полувреме. Крум Дойчинов се включи добре с 18 точки и 6 борби, а Кирил Райков дебютира с 8 точки.