Берое и Академик Бултекс 99 завършиха наравно

07-10-2016 21:36

Берое и Академик Бултекс 99 се срещнаха в приятелски мач в Стара Загора, който завърши при равен резултат – 79-79. Това беше последна проверка за старозагорци преди началото на участието им в Балканската лига на 12и октомври срещу Сигал Прищина.

Домакините започнаха мача силно и след една част имаха цели 14 точки преднина. До почивката обаче пловдивчани стопиха сериозна част от дефицита си и се върнаха в мача при само 4 точки разлика. Те останаха близо до съперника през целия трети период, след който изоставаха с 5 точки. Равностойната игра се запази до края, а в последните секунди резултатът остана равен.

Шейн Гибсън отбеляза 25 точки за Берое, а 17 добави Степан Тешия като и двамата хванаха по 5 борби. С 13 плюс 7 се включи Омари Гудул.

За Академик дабъл дабъл от 33 точки и 11 борби записа Джордан Семпъл, а със 17 и 5 се отчете Шакир Смит.