Балкан победи като гост Спартак Плевен в контрола

07-10-2016 20:17 | botevgrad.com

Балкан спечели поредната си контрола преди началото на сезона. Тимът на Небойша Видич надигра като гост Спартак Плевен с 83-78, след като водеше през целия мач. Това бе последна проверка за плевенчани преди новия сезон, докато ботвградчани ще изиграят още един приятелски мач - гостуване на Левски.

Ботевградчани започнаха по-добре мача и още след първата част поведоха с 30-22. Гостите продължиха да контролират срещата и до почивката вдигнаха аванса си до 17 точки при 50-33 на почивката. Силно за домакините в третия период се включиха Маринчешки, Савич и Коев, които свалиха пасива на своя тим до 11 след 30 минути игра. Малко повече от минута преди края след силна игра на Маринов свали изоставането на плевенчани до 4 точки при 78-82, но до края гостите от Балкан удържаха успеха.

За Балкан не игра американецът Джейкъб Холмън заради вирусна инфекция, a в състава на домакините не бе Александър Груев.

Двамата черногорци в състава на Балкан бяха най-резултатни за победата. Гардът Амин Хот отбеляза 22 точки, много силно се представи и сънародникът му Михайло Секулович, който вкара 19. Станимир Маринов завърши с 11 точки при повторния си дебют в Балкан, с 10 е Ивко Ивков. Радослав Кочев приключи със 7 точки, с 5 е Николай Маринов, 4 има Колин Вос.

За Спартак най-много точки - 23отбеляза бившият капитан на "зеленит" Мартин Маринов.

Тагове: Балкан, Спартак Плевен