Деян Иванов и Газиантеп не дадоха шанс на Лукойл Академик

28-09-2016 21:51

Лукойл Академик загуби последната си контрола от предсезонната подготовка. Шампионите срещнаха турския Газиантеп в генерална репетиция за Шампионската лига, но отстъпиха с 67-82. Силно за гостите от Турция игра Деян Иванов, който бе трудно спиран в подкошието.

След размяна на точки в началото гостите направиха серия от 11-0, след която дръпнаха с 19-7. Оттук до края те имаха комфортен аванс в резултата, като стигнаха и до +24 през второто полувреме. Турците показаха и добра комбинативна игра правейки 23 асистенции и не оставиха шансове на родния шампион.

Най-резултатен за Лукойл стана Филип Виденов с 12 точки. По 10 пък добавиха Стив Зак и Дани Гибсън.

Деян Иванов изигра силен мач за гостите от Турция и завърши с 16 точки и 6 борби за 24 минути на терена. Най-резултатен пък бе Анди Раутинс, който наниза 6 тройки и 18 точки.

Тагове: Лукойл Академик, Деян Иванов