Берое се опъна на Газиантеп, но загуби в София

(сн. BGbasket.com)
27-09-2016 18:34

Берое загуби контролата си срещу турския Газиантеп на Деян Иванов със 78-85. Старозагорци показаха добра игра в края на мача, но не успя да обърне класния съперник. Утре от 19.00 часа Иванов и съотборниците му ще излязат срещу Лукойл Академик в зала „Универсиада”, където се игра и днешния мач.

Първото полувреме беше изцяло в полза на Газиантеп, като тимът спечели първата част с 26-17, а на почивката водеше с 52-34. През второто полувреме обаче Берое показа много по-силна игра и след като през третата част не позволи разликата да се увеличи повече, в последните минути се приближи на 6-7 точки от съперника си.

Арън Джоунс беше най-резултатен за Берое с 18 точки, Омари Гудул добави 16, а Шейн Гибсън - 14.

Деян Иванов изигра силен мач, завършвайки с 16 точки.

Тагове: Берое, Газиантеп, Деян Иванов