Домакинът Балкан спечели турнира за Купата на Ботевград

26-09-2016 21:17

Домакинът на турнира за Купата на Ботевград Балкан спечели трофея след победа над сръбския Динамик Белград във финалния мач с 68-59. Победата за ботевградчани дойде след силна трета четвърт, след която отборът удържа победата и зарадва феновете си с купата.

През първото полувреме резултатността и на двата отбора беше много ниска, а разликата в нито един момент за целите 20 минути не надвиши 3 точки. Съперниците спечелиха по една част за равенство на почивката – 28-28.

Играта продължи кош за кош до средата на третата четвърт, когато домакините направиха серия от 10-0 и задържаха малко по-стабилна преднина. До края й те се откъснаха с 13 напред. Сърбите започнаха последните 10 минути със серия от 9-0 и се приближиха само на 4 точки, но Балкан отвърна с 11-0 и с това сложи край на спора, като до края запази комфортен аванс.

Джейкъб Холмън наниза 22 точки и хвана 7 борби за победителите, 15 плюс 5 добави Амин Хот, а 12 реализира капитанът Радослав Кочев.

За Динамик най-резултатен с 14 точки беше Александър Радулович, а с 12 точки и 8 борби се отчете Никола Йефтич.