Спартак Плевен спечели третото място на турнира в Ботевград

26-09-2016 19:53

Спартак Плевен победи Ямбол с 85-63 в мача за 3/4 място на турнира за Купата на Ботевград. Плевенчани спечелиха категорично последните три части на срещата, за да стигнат до голямата разлика в края. Победителят в турнира ще бъде излъчен във финала между домакина Балкан и сръбския Динамик Белград.

Отборите изиграха равностойни първи минути на мача, а две минути преди края на първата част Ямбол поведе с 10 точки. До края й обаче Спартак се приближи само на 2, а в началото на втората и излезе напред в резултата. След няколко смени на водачеството до почивката плевенчани имаха преднина при 44-40.

Серия от 12-0 изстреля Спартак далеч напред в резултата, а скоро разликата стана 20 точки. След 30 минути игра плевенчани бяха с 16 точки напред. През по-голямата част от последния период Спартак водеше с над 20 точки и изведе мача до победа в своя полза.

Най-резултатни с по 20 точки за победителите бяха Александър Груев и Мартин Маринов, които нанизаха общо 7 тройки, а отборът им имаше цели 15 от 28 опита. 17 точки добави Константин Коев (5/7 от тройката).

За Ямбол с 25 точки завърши капитанът Станислав Говедаров, а 9 добави Николай Върбанов.