Спартак Плевен води цял мач, но загуби драматично в Ботевград

25-09-2016 22:28

Спартак Плевен води цял мач с двуцифрена преднина, но загуби драматично двубой от турнира за Купата на Ботевград. Тимът на Александър Дяковски отстъпи след продължение на сръбския Динамик Белград със 108-112, след като не даде водачеството нито един път в редовното време.

Така утре от 17:30 часа плевенчани ще играят срещу Ямбол за третото място в турнира, а сръбският тим ще играел финал с домакина Балкан по-късно от 19:30 часа.

Спартак Плевен започна много силно мача и контролираше тотално първото полувреме, в което водеше на няколко пъти със 17. След почивката дори вдигнаха до 21 при 74-53, а разликата се запази голяма до средата на последния период.  Три минути преди края на редовното време плевенчани водеха с 10 точки при 90-80, а съперникът отговори със серия 10-0 и изравни. Груев бе фаулиран и вкара и двата за да вдигна аванса до 2 минута преди края, но Гаврилович вкара и отново изравни за 92-92 50 секунди преди края. Плевенчани имаха шанс да обърнат, но изпуснаха стрелба в края и мача отиде в продължение.

В него Динамик Белград поведе със 7 точки при 105-98, но драмата не бе свършила. Спартак отговори със серия 8-0 и изравни минута преди края. Съперникът вкара тройка веднага, но плевенчани се държаха близо до последната секунда. Последваха редица от фаулове, които гостите от Белград не пропуснаха нито веднъж и спечелиха мача.

Плевенчани допуснаха цели 23 грешки, от които съперникът, който имаше 16, отбеляза цели 32 точки.

Александър Груев изигра много силен мач за Спартак Плевен като завърши с 28 точки, 9 асистенции, но и 9 грешки за близо 41 минути в игра. Мартин Маринов също се включи силно пред родна публика с нов екип като отбеляза 23 точки, но излезе за 5 фаула минута и половина преди края на редовното време. Димитър Маринчешк добави 14 точки и 9 борби, Милован Савич допринесе с дабъл-дабъл от 18 точки, 10 борби и 6 асистенции, а 13 точки имаше Герасим Николов.

Андреа Стефанович бе в основата за успеха на Динамик с 33 точки.