Балкан надви Ямбол и ще играе финал в домакинския си турнир (обновена)

25-09-2016 19:46

Балкан победи Ямбол с 84-77 в първия мач от приятелския турнир, на който е домакин в Ботевград. Баскетболистите на Небойша Видич изиграха силна последна част, в която си осигуриха победата, а изходът не беше ясен до края.

Утре от 19:30 часа ботевградчани ще срещнат победителя от мача Динамик БелградСпартак Плевен във финала за Купата на Ботевград, а ямболии ще играят за трето място със загубилия от 17:30.

Домакините бяха по-добрият отбор през първата част и след като водиха през цялата й продължителност, резултатът беше 26-20 след нея. Силна серия от 10-2 за ямболии в средата на втория отбор доведе до равенство, а до почивката тимът взе водачеството за 49-46. След много равностойна трета част, преминала през обрати и изравнявания, Ямбол все още водеше – 66-62. Балкан започна последната десетка с 12-0, поведе и не погледна назад до края, въпреки че съперникът остана близо в резултата.

Радослав Кочев изигра страхотен мач за победителите, завършвайки с 18 точки и 7 борби. Колин Вос отбеляза 17 точки, а Джейкъб Холмън се включи с 16 точки и 6 борби.

Венцислав Петков регистрира 16 точки (4 тройки) и добави по 6 борби и асистенции за Ямбол, 15 точки и 9 борби записа Стоян Петков, а 14 вкара Стойо Чолаков.