Лилов и Сегед изпуснаха бронза на международен турнир

Българинът с нов силен мач в Унгария
25-09-2016 13:01

Иван Лилов и неговият нов отбор унгарския Сегед загубиха мача за третото място на международен турнир в Печ. Тимът на българина загуби от хърватския Осиек с 58-79, след по-слаба последна част. Турнирът бе спечелен от домакина Печ, който победи на финала другия унгарски тим Капошвари.

След силното си включване в първия мач с унгарски екип, Лилов отбеляза 16 точки във втория си мач. Неговият съотборник, с който игра и в Балкан Ненад Шулович бе най-резултатен за Сегед с 24 точки.

Осиек започна по-силно срещата и още след първия период поведе с 6 точки при 20-14. Двата отбора изиграха равностойна втора част, но на почивката съперникът на Лилов запази аванс. Оспорвана бе и третата част след почивката, но Осиек спечели двубоя след много силна последна част, която спечели с 23-12.

Тагове: Иван Лилов, Сегед