Лукойл Академик загуби от Мега Лекс след драматичен край

bgmegaleks.net
25-09-2016 10:41

Българският шампион Лукойл Академик допусна втора загуба от визитата си в Сърбия. След като първо загуби от Партизан, снощи българският тим отстъпи драматично със 77-78 (28-20, 15-17, 13-19, 21-22 ) на Мега Лекс. Радован Джокович донесе успеха на сърбите след кош 0.9 секунди преди финалната сирена.

Лукойл Академик бе близо до победата след две поредни тройки и аванс от 6 точки минута преди края. Джокович обаче отбеляза кош след грешка на Ярамаз и донесе успеха на домакините.

Саша Загорац бе най-резултатен за Лукойл Академик с 14 точки, Христо Захариев отбеляза 13, а по 12 добавиха Филип Виденов и Дани Гибсън. Максим Корниенко се включи с 10, а 7 имаше Павлин Иванов.

Най-полезен за Мега Лекс бе Марко Теич с 15 точки и 8 борби, а Радослав Спасович добави 12 точки и 10 борби.

Тази седмица в сряда на 28 септември Лукойл Академик ще изиграе още една контрола срещу Газиантеп на Деян Иванов. Този двубой ще бъде и генерален и последен тест за шампионите преди квалификациите в Шампионската лига. В тях тимът трябва да играе срещу румънския Орадя или словашкия Приевидза, а първият мач е на 4 октомври.

Двубоят за домакините пропуснаха капитанът Раде Загорач, Стефан  Глоговач и Огнен Чарапич. Това бе последна контролна среща за Мега Лекс преди началото на Адриатическата лига. Първият мач на тима ще бъде в четвъртък на 29-и септември срещу Олимпия Любляна.

Тагове: Мега Лекс, Лукойл Академик