Маринов и Питещ загубиха от вероятен съперник на Лукойл

24-09-2016 10:57

Павел Маринов и неговият Питещ загубиха мача си от втория кръг на румънското първенство като гости на Орадя със 73-81. Домакините са и един от възможните съперници на Лукойл Академик във втория кръг от квалификациите за влизане в групите на Шампионската лига. „Студентите” ще срещнат победителя от двойката от първия кръг ОрадяПриевидза (Словакия). До момента Питещ на Маринов е с победа и загуба, а в следващия кръг ще посрещне Динамо Букурещ у дома.

Орадя изигра добро първо полувреме, в което натрупа 10 точки преднина и въпреки че Питещ спечели следващите два периода с малка разлика, удържа победата в края.

Маринов игра 34 минути в мача и беше най-резултатен с 14 точки заедно с Адриан Тудор. За Орадя бившият баскетболист на националния отбор на България, Рилски спортист и Лукойл Академик Бранко Миркович наниза 17 точки.

Тагове: Павел Маринов, Орадя, Бранко Миркович, Лукойл Академик