Барселона и Везенков на финал за Суперкупата след трилър срещу Реал

(сн. acb.com)
24-09-2016 00:27

Барселона на Александър Везенков победи Реал Мадрид с 99-93 в много интересен полуфинален мач за Суперкупата на Испания. Отборите бяха равностойни през целия мач и всичко се реши в края му. В събота вечер от 21.00 часа Барса ще срещне Гран Канария в спор за трофея. Барселона стига до исторически за турнира осми пореден финал, като е петкратен носител на трофея.

Отборите започнаха равностойно от началото и след една част резултатът беше 26-26. След това те си размениха по една четвърт, спечелена с малка разлика, и оставиха всичко да се реши в края. В последните 10 минути играта вървеше кош за кош, а в последните атаки Барса успя да запази крехък аванс от 2-3 точки. В последните атаки Джъстин Доулман вкара два ключови коша за Барселона и отборът удържа победата.

Везенков беше на терена 4 минути, през които не успя да се разпише. Тайрийс Райс беше героят на мача за Барса, завършвайки с 30 точки и 6 асистенции. 16 и 7 борби добави Виктор Клавер, а 14 и 8 – Анте Томич.

За Реал Серхио Люл беше над всички с 27 точки, а 15 и 5 асистенции добави Руди Фернандес.

Тагове: Барселона, Реал Мадрид, Александър Везенков