Нефтохомик 2010 с тежка загуба в Турция

neu.edu.tr
23-09-2016 09:40

Нефтохимик 2010 загуби първата си контролна среща преди сезона. Тимът на Емил Йонов отстъпи на силния турския тим Якин Догу Университеси (Близкоизточен университет) с 50-87.

Съперникът започна силно и още отначало поведе с 24-13. Домакините продължиха да контролират играта и на почивката водеха с 20 точки при 45-25. Не се промени много и след почивката, когато разлика продължи да нараства като стана 37 след последния сигнал.

Тимът от Одрин доминираше сериозно под коша и овладя 16 борби повече – 44 срещу 28 за българския отбор и направи 22 асистенции повече.

За Нефтохимик 2010 най-резултатна бе американката Анита Браун с 18 точки, 4 борби и 2 асистенции.  Кристейша Уолтър отбеляза 10, а Теодора Динева се включи с 9 точки, 3 борби и 2 асистенции. Мария Цанкова имаше 5 точки и 4 борби, а Габриела Костова отбеляза 6, Росица Красимирова 2.

За съперника над всички с дабъл-дабъл от 15 точки и 13 борби бе Джизем Басаран.

Тагове: Нефтохимик 2010, Якин Догу Университеси