Словения спечели група Е, Украйна все още чака съдбата си

fiba.com
17-09-2016 20:26

Словения спечели група Е от квалификациите за Евробаскет 2017, в която е и България. Тимът на Игор Кокошков победи като гост Украйнa с 80-69 в последния мач от надпреварата и завърши с шест поредни победи. Все още не е ясно дали Украйна ще се класира напред. До момента те са с актив от 4 победи и 2 загуби и трябва да изчакат още три срещи на отборите с по три победи. Това са Великобритания, Естония, Грузия, Германия и Исландия.

Украйна започна по-добре мача като спечели с лек аванс първия период, но Словения бързо отказа съперника като изигра много силен втори период и на почивката вдигна преднина до 8. Двата отбора си размениха по една силна част и през второто полувреме, но Словения удържа Украйна без кош в последните пет минути на мача и стигна до успеха.

Звездата на отбора Горан Драгич отново бе в основата за успеха с 22 точки и 5 асистенции 6/14 от двойката и 7/7 от фаула. Клемен Препелич и Ален Омич вкараха по 15, а Миха Лапорник реализира 11.

За Украйна Денис Лукашов бе над всички с 14 точки и 7 борби, а 12 отбеляза Олександър Мишула.