Украйна спечели последната контрола от подготовката си

(сн. fbu.ua)
27-08-2016 09:15

Националният отбор на Украйна, който в сряда ще бъде домакин на България в първия кръг от квалификациите за Евробаскет 2017, завърши с победа подготовката си. Тимът победи Израел с резултат 84-67 и спечели четиристранния приятелски турнир в Естония, в който участва.

Отборите изиграха по една силна част през първото полувреме, което доведе до само точка преднина за Израел на почивката. Украинците бяха категорично по-добри през второто полувреме и след като спечелиха с разлика следващите два периода натрупаха комфортна преднина в края.

По 15 точки за успеха вкараха Олександър Рябчук и Вячеслав Кравцов, 13 добави Артьом Пустовий, а 11 и 11 борби – Вячеслав Бобров. За Израел Бар Тимор се отличи с 18 точки.