Украйна смачка Естония като гост

(basket.ee)
25-08-2016 08:59

Първият съперник на България в квалификациите за Евробаскет 2017 - Украйна, записа хубав успех в поредната си контрола. В първи мач от приятелски турнир в Естония тимът надигра категорично домакините с резултат 72-55. Днес следобяд украинците срещат Албания.

Двубоят започна равностойно и първата част завърши 16-16. През втората обаче Украйна игра добре не само в защита, но и в нападение. Така отборът натрупа аванс от 13 точки, който вдигна с още в последната четвърт.

Най-резултатен за успеха стана Вячеслав Кравцов с 13 точки, а той хвана и 5 борби. Олександър Мишула се отчете с 11 точки, а по 10 имаха Вячеслав Бобров и новото попълнение на Лукойл Академик Максим Корниенко, който хвана и 10 борби.

Тагове: Украйна